LAB/SMP 2100 DC Source 2400W Low profile
Varunummer: LAB/SMP2100
Alt. varenr: LAB/SMP 2100
ET System LAB/SMP2100 Compact DC power source
LAB/SMP are adjustable 19" voltage sources in the power range from 750W to 2.4kW in a compact design of 1U and 2U. The manufacturer can also implement your individual wishes in addition to our standard device.
Standard interfaces: Analog 5/10V and RS232
Optional interfaces: IEEE 488, RS485, USB, Ethernet LAN, 4-20mA
LAB/SMP 2100
  • Power: 2400 W
  • Vin: 230 VAC
  • Vout: 0 - 100 VDC
  • Cout: 0 - 24 A
  • Dimension: 19" x 1 U x 440 mm